Komfort

Zadbaj o to, by tam, gdzie mieszkasz lub pracujesz stworzyć idealne warunki cieplne i wentylacyjne! Wtedy osiągniesz komfort, który pozytywnie wpłynie między innymi na Twoje samopoczucie i efektywność.

Komfort cieplny to stan, w którym nie czujemy zimna ani ciepła – krócej ujmując, jest nam po prostu idealnie!
Sytuacja taka zdarza się niestety niezbyt często. Warunki zewnętrzne, wewnętrzne, zmienność temperatur,
ale też naszej aktywności i odczuwania wpływa na to, że ciepło, jakiego potrzebujemy zmienia się w zależności od godziny,
dnia, czy miesiąca w roku.

Aby osiągnąć perfekcyjną temperaturę w danym budynku, musimy odpowiednio dobrać:

  • system ogrzewania
  • stopień wilgotności 
  • system wentylacji.

Właściwa kooperacja wszystkich tych systemów pozwala na wytworzenie w domu lub w miejscu pracy najlepszych,
komfortowych warunków, które będą zmieniały się w zależności nie tylko od czynników zewnętrznych, ale również od naszych potrzeb.

 
 

Eco-Ciepło, dbając o wspomniany komfort, ale również o naszą planetę zaleca zastosowanie konkretnych rozwiązań w budynkach, które zapewnią ich efektywną pracę:

Rekuperacja Powietrza

Zapewnia dopływ świeżego powietrza do wnętrz, w których nie otwieramy okien. To rodzaj wentylacji, która pozwala na wymianę powietrza w pomieszczeniu, dbając i gwarantując jego wysoką jakość oraz odpowiednią cyrkulację.

Jakie jeszcze zalety posiada rekuperacja?
  • Mniej alergenów – dzięki filtrom stosowanym w rekuperatorze, powietrze wtłaczane do wnętrz jest prawie całkowicie pozbawione alergenów, zanieczyszczeń, bakterii i kurzu, 
  • Mniejsze koszty ogrzewania – wentylowane pomieszczenie nie traci ciepła, dzięki czemu nakłady na ogrzewanie są niższe, 
  • Brak owadów – nie otwierasz okien, więc insekty nie pojawiają się w Twoim mieszkaniu, a Ty mimo to cieszysz się świeżym powietrzem!
  • Niższy poziom hałasu – do wnętrz nie docierają dźwięki i odgłosy z zewnątrz, dlatego możesz spędzać czas w idealnej ciszy i spokoju.

Rok 2021 jest pierwszym, w którym zgodnie z przepisami prawa budowlanego rekuperacja (wentylacja mechaniczna) staje się niezbędna w budownictwie niskoenergetycznym.

Rekuperacja

Jeśli zależy Ci na świeżym i czystym powietrzu w mieszkaniu, domu lub budynku, w którym pracujesz, rekuperacja jest idealnym rozwiązaniem! Skontaktuj się z nami, a zamontujemy ją również u Ciebie.

Wentylacja

Zapewnia ona komfort klimatyczny i wysoką jakość powietrza w każdym pomieszczeniu i budynku.

Poprawnie działająca wentylacja przyczynia się do zmniejszenia kosztów ogrzewania, usunięcia wilgotnego powietrza i zanieczyszczeń, a tym samym przyczynia się do lepszego i bardziej efektywnego funkcjonowania we wnętrzu.

Eco-Ciepło oferuje kompleksowe wsparcie klientów w zakresie systemów wentylacyjnych:

  • Dobierzemy najlepsze rozwiązanie do danego budynku
  • Dopasujemy właściwe urządzenia, które zagwarantują największą wydajność systemu
  • Przeprowadzimy montaż instalacji oraz ewentualne serwisowanie

Wentylacja

Jeśli potrzebujesz zamontować u siebie wydajny i funkcjonalny system wentylacyjny, napisz do nas.